یکی از مسائلی که این روزها ترند شده، سرمایه گذاری در بیت کوین است! اگر به دنبال روش‌های کسب درآمد از بیت کوین هستید، بهتر است که در مورد این موضوع به خوبی اطلاعات کسب کنید و تنها به اطلاعات محدود و اولیه ای که برخی از افراد و دوره‌های آموزشی سطحی در اختیار شما قرار می‌دهند، اکتفا نکنید.

فرقی نمی‌کند که به عنوان سرمایه گذار بیت کوین در چه سطحی هستید! خواه یک فرد حرفه ای باشید یا یک فرد آماتور، بهتر است که همیشه در حال یادگیری بیشتر و تحلیل مسائل جدید باشید تا هیچ گاه ضرر نکنید و در بیشتر اوقات کسب درآمد کنید. شاید می‌پرسید که چرا به مسئله یادگیری در این حوزه تاکید می‌شود و چرا سرمایه گذاری در بیت کوین مانند بقیه ارزها نیست؟ امروز در این مقاله می‌خواهیم به صورت کامل به این موضوع بپردازیم! با کسری رفالیان همراه باشید.

ارزهای دیجیتال سازمان یا نهاد رسمی ندارند!

اولین و مهم‌ترین مسئله ای که باعث می‌شود، همیشه به خاطر سرمایه گذاری در بیت کوین خود را آگاه کنید، این است که نه بیت کوین و نه هیچ ارز دیجیتال دیگری در دنیا دارای سازمان یا نهاد رسمی نیست به همین دلیل شما مجبور هستید که خودتان شایعات ترسناک دروغین موجود در اینترنت را از واقعیت‌ها تشخیص دهید.

یک فرد عادی که سواد زیادی در این حوزه ندارد، منابع زیادی را نمی‌شناسد و به صورت کلی سواد زیادی در تجارت ندارد، کار بسیار سختی در پیش دارد تا بتواند به عنوان یک سرمایه گذار، فرصت‌ها را در ارز دیجیتال شناسایی کرده و در آن‌ها سرمایه گذاری کند. روش‌های کسب درآمد از بیت کوین، چندان آسان و راحت نبوده، اما اگر به صورت گام به گام با ما در این مقاله کوتاه پیش بیاید، می‌توانید پایه‌های سرمایه گذاری خود را به صورت اصولی بچینید.

در ادامه سعی می‌کنیم، مراحل و پایه‌های پیش نیاز سرمایه گذاری و روش‌های کسب درآمد از بیت کوین را برای شما شرح دهیم.

تحقیق و مطالعه به صورت مستمر، اولین گام برای کسب درآمد

تحقیق-و-مطالعه-به-صورت-مستمر،-اولین-گام-برای-سرمایه-گذاری-در-بیت-کوین

خوشبختانه در سال‌های گذشته، تعداد مقالات در زمینه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به وفور افزایش پیدا کرده‌است که نتیجه آن، افزایش آگاهی و در جهت دیگر افزایش اطلاعات دروغین بوده‌است. شما به عنوان یک سرمایه گذاری یا یک فرد که می‌خواهد از ارز دیجیتال کسب درآمد کند، بهتر است که با تمامی این روش‌های کسب درآمد آشنا باشد.

به نظر روش آگاه شدن با روش‌های کسب درآمد، شناسایی فرصت‌ها و … چیست؟ بدون شک تحقیق و مطالعه اولین پیش نیاز آشنایی با روش‌های کسب درآمد از بیت کوین است. شما به عنوان یک تازه کار و حرفه ای همیشه نیاز به تحقیق و مطالعه دارید.

یک فرد مبتدی برای شناسایی روش‌های تحلیلی نیاز به مطالعه دارد و یک فرد حرفه ای برای پیدا کردن بهترین و کم هزینه‌ترین راهکار بهتر است به مطالعه خود ادامه دهد تا از سایر تحلیلگران پیشی بگیرد. شما با داشتن اطلاعات کافی می‌توانید در هنگام سرمایه گذاری در بیت کوین بهترین تصمیم‌گیری را انجام دهید.

حقیقت این است که ارزهای دیجیتال، مانند هر بازار و ارز دیگری می‌توانند گاهی سودآور و گاهی دیگر زیان آور باشند. شما برای ورود بدون ریسک به این بازار بهتر است که با ابزاری به نام تحقیق و مطالعه وارد این بازار شده و گام‌های ابتدایی خود را بردارید.

از ابتدا شروع به خواندن کنید

بله درست خواندید! از ابتدا شروع کنید! شما باید بدانید که اصلا بیت کوین چیست؟ دقیقا چگونه بوجود آمد؟ چگونه ارزشمند شد؟ چرا روز به روز بر ارزش آن افزوده می‌شود؟ روش‌های استخراج آن چیست؟ کیف پول بیت کوین چیست؟ بلاک چین چیست و چه ارتباطی با بیت کوین دارد؟ با یادگیری این مفاهیم تا مقداری برای سرمایه گذاری در بیت کوین آمادگی پیدا می‌کنید و می‌توانید به گام بعدی مراجعه کنید.

البته این نکته را هم باید در همین‌جا اضافه کنیم که در ابتدای مسیر (یعنی تحقیق و مطالعه برای روش‌های کسب درآمد از بیت کوین) بهتر است از کسانی که قبل از شما این مسیر را طی کردند، سوال بپرسید و با آن‌ها در ارتباط باشید. از آن‌ها بپرسید که چگونه کارهای خود را پیش برده‌اند و چگونه تا درآمدزایی پیش رفته‌اند؟

گام‌های ابتدایی، همه چیز هستند! آن‌ها را به درستی بردارید.

تحقیق و مطالعه عالی است، اما همه چیز نیست! می‌خواهید در سرمایه گذاری در بیت کوین موفق باشید؟ گام‌های ابتدایی را برای کسب درآمد از ارز دیجیتال به صورت صحیح بردارید. شما باید این مسئله را بپذیرید که در هر کسب و کاری به خصوص ارزهای دیجیتال، ریسک وجود دارد، اما می‌توان با راهکارهایی این ریسک را به صورت حساب شده درآورد.

حقیقت این است که میزان ریسک سرمایه گذاری در بیت کوین کمی بالاست، اما به آن معنا نیست که نتوان آن را کنترل کرد. شما با مقدار پول زیادی سر و کار دارید که می‌تواند خیلی چیزها را کنترل کند. شما می‌توانید به عنوان یک سرمایه گذار ارز دیجیتال، سرمایه خود را در مدت چند ماه، چند برابر کرده و یا آن را از دست بدهید.

شاید فکر می‌کنید که مبالغه می‌کنیم و این چنین نیست! حقیقت این است که سرمایه گذاری در بیت کوین بدون تحلیل‌ها و پیش بینی‌ها، تنها وقت تلف کردن است. به همین دلیل اساتید و کارشناسانی که به روش‌های کسب درآمد از بیت کوین آگاه هستند، توصیه می‌کنند که همیشه برای شروع مقداری کمی بیت کوین خریداری کنید، سپس در طول زمان با کسب تجربه، مقدار سرمایه گذاری خود را افزایش دهید.

هیچ گاه یک سرمایه گذاری حرفه ای برای ورود به یک بازار جدید، تمام سرمایه خود را قمار نمی‌کند، بلکه همیشه مقداری از سرمایه خود را در نظر می‌گیرد که به آن نیازی ندارد. شما نباید با پول قرضی و یا پولی که برای خرج‌های روزمره و ضروری شماست وارد بیت کوین شوید و توقع این را داشته باشید که یک شبه میلیاردر، میلیونر یا هر چیز دیگری شوید.

افرادی که به صورت دائمی به دنبال چک کردن این چیزها هستند، کسانی هستند که صبر ندارند و معمولا در سرمایه گذاری در بیت کوین شکست می‌خورند.

سرمایه گذاری در بیت کوین دیدگاه مناسب می‌خواهد!

سرمایه-گذاری-در-بیت-کوین-دیدگاه-مناسب-می‌خواهد!

یک سرمایه گذار موفق برای موفقیت، تمام پول و سرمایه خود را در یک سبد نمی‌چیند! اصطلاحا به این موضوع در بورس می‌گویند که یک سرمایه گذار، تمام تخم مرغ‌های خود را در یک سبد نمی‌چیند. اگر سرمایه گذاری را دوست دارید و می‌خواهید که از این راه کسب درآمد کنید، بهتر است که همه پول خود را در بیت کوین یا تمامی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نکنید، بلکه به فکر بورس یا سایر بازارهای مالی و سرمایه هم باشید.

یکی از مزایای استفاده از این روش، این است که شما می‌توانید در هنگام بروز مشکلات در بازار ارز دیجیتال و سقوط بیت کوین، نگرانی کمتری داشته باشید. در واقع شما در این روش شما می‌توانید برای این موضوع که ارز دیجیتال به سودآوری قبلی خود برسد، صبر کنید. (چرا که تمام سرمایه شما در این زمینه سرمایه گذاری نشده ‌است)

همچنین سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به صورت مساوی، می‌تواند ریسک شما را کاهش دهد، اما باید در مورد آن ارزهای دیجیتال هم اطلاعات داشته باشید. قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال رایج در بازار، بسیار کمتر از بیت کوین است، اما توانسته‌اند در مدت زمان پابلیش خود در بازارهای مالی به سرعت رشد کنند و نوسانات خوبی را به نمایش بگذارند.

آخرین نکته در مورد دیدگاه مناسب برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال که باید بیان کنیم، این است که شما نباید اصلا و به هیچ وجه به فکر پول یک شبه باشید چرا که اصلا به آن نخواهید رسید. لطفا فریب دوره‌های آموزشی دروغین اساتید کلاه‌بردار را نخورید. سرمایه گذاری در بیت کوین و سودآوری در آن نیازمند زمان، تخصص و مهارت است، پس اگر هیچ کدام از یک از این سه شرط را ندارید، بهتر است که بی‌خیال کسب درآمد از بیت کوین شوید!

چند نکته مهم برای سرمایه گذاری در بیت کوین

برای آن که تبدیل به یک سرمایه گذار شوید، باید نکات زیر را بلد باشید:

  • رشد قیمت در گذشته یک ارز دیجیتال به معنای رشد آن در آینده نیست!
  • برخی از افراد به صورت تیمی کلاه‌برداری می‌کنند و یک ارز دیجیتال را به صورت نامشخصی خوب جلوه می‌دهند در حالی که چنین نیست! (قبل از خرید هر ارز دیجیتال در مورد اعتبار و اصالت آن تحقیق کنید.)
  • کیف پول‌های متفرقه و گوناگون فقط دردسر سرمایه گذاری در بیت کوین را افزایش می‌دهند! از یک کیف پول امن برای ذخیره سازی پول دیجیتال خود استفاده کنید.
  • هیچ وقت به دنبال ادعاهای عجیب و غریب نباشید! هنوز هم هستند کسانی که مردم را به وعده پول زیاد، فریب می‌دهند.
  • شما هم می‌توانید یک ارز دیجیتال بسازید! پس وعده سازندگان ارزهای دیجیتال را نخورید چرا که این کار ساده بوده و هر ارز دیجیتالی نمی‌تواند دنیا را متحول کند.
  • نرخ موفقیت در ارز دیجیتال بسیار پایین است پس تنها به تیم و پروژه خوب نگاه نکنید! همه عوامل را در نظر بگیرید.
  • پایین یا بالا بودن قیمت یک ارز دیجیتال، نشانه خوب یا بد بودن آن برای سرمایه گذاری نیست!
  • هیچ وقت و به هیچ وجه برای یک شبه پولدار شدن، وارد عرصه سرمایه گذاری در بیت کوین یا هیچ ارز دیجیتال دیگری نشوید!

نظر شما در مورد روش های کسب درآمد از بیت کوین چیست؟ چه گام‌هایی را برای شروع پیشنهاد می‌کنید؟ نظرات خود را با ما و سایر افراد در بخش نظرات به اشتراک بگذارید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.