بهای نفت به دلیل تقویت دلار آمریکا و افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت امریکا تحت فشار قرار گرفته است. با این حال، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که در ماه‌های آینده بازار نفت حمایت بیشتری دریافت کند.

دیروز قیمت نفت به دلیل تقویت دلار آمریکا کاهش یافت. پس از اینکه داده‌های API دیشب ناامیدکننده‌تر از پیش‌بینی‌ها بود، قیمت نفت برنت ICE تقریباً ۱.۲ درصد کاهش یافت. گزارش API نشان داد که ذخایر نفت خام ایالات متحده در هفته گذشته ۹۱۴ هزار بشکه افزایش یافته، در حالی که انتظار می‌رفت ۲.۸ میلیون بشکه نفت امریکا کاهش یابد. همچنین، ذخایر بنزین ۳.۸ میلیون بشکه افزایش و ذخایر میعانات ۱.۲ میلیون بشکه کاهش یافته است. انتظار می‌رفت که ذخایر بنزین و میعانات هر دو کاهش یابند. با این حال، بازار احتمالاً در محدوده میانگین متحرک ۱۰۰ روزه از نفت حمایت کند. به طور کلی، رقابتی‌تر شدن شرایط بنیادی بازار در سه‌ماهه سوم سال موجب می‌شود که چشم‌انداز مثبتی برای بازار و قیمت نفت شکل بگیرد.

اکسون موبیل اعلام کرد که ممکن است مجبور شود عملیات پالایشگاه ۲۴۰ هزار بشکه‌ای Gravenchon خود در فرانسه را به دلیل اعتصاب کارگران که دسترسی به این کارخانه را مسدود کرده‌اند، متوقف کند. این پالایشگاه حدود ۲۰ درصد از کل ظرفیت پالایشی نفت فرانسه را تشکیل می‌دهد. کارگران از روز جمعه دسترسی به سایت پالایشگاه را مسدود کرده‌اند. این اعتصاب در پاسخ به تصمیم اکسون موبیل برای خاموش کردن یک کراکر بخار در این پالایشگاه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *