«ویتالیک بوترین» هم‌بنیانگذار اتریوم در مصاحبه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که در سال ۲۰۱۶ به ارزش ۲۵ هزار دلار دوج کوین خریداری کرده است.

او نصف دوج کوین‌های خود را هم‌زمان با اوج گرفتن قیمت این رمزارز به ارزش ۴.۳ میلیون دلار فروخته است.

بوترین، تصمیم خرید دوج کوین را، یکی از بهترین‌ تصمیم‌های خود می‌داند.

توجه: محتوای ارائه شده در این مطلب، صرفًا انتشار بخشی از مصاحبه‌ی خالق اتریوم است و به معنی سیگنال برای خرید و فروش دوج کوین یا سایر رمزارزها نیست. 

در آن زمان که بوترین تصمیم گرفت دوج کوین بخرد، این رمزارز ارزش چندانی نداشت و هنوز تقاضایی برای خرید و سرمایه‌گذاری روی آن در بازار مطرح نشده بود.

بوترین در ادامه‌ی مصاحبه اشاره می‌کند که در آن مقطع زمانی و در سال ۲۰۱۶، سرمایه‌گذاری ۲۵ هزار دلاری روی رمزارزی مانند دوج کوین ریسک بسیار بالایی داشته و او نیز در آن مقطع زمانی چندان از تصمیم خود مطمئن نبوده است، ولی تصمیم می‌گیرد این کار ا انجام دهد.

اما اوضاع از یک سال اخیر و پس از جلب توجه ایلان ماسک به دوج کوین به شدت تغییر کرد و موجب افزایش محبوبیت آن شد.

او معتقد است که افزایش چشمگیر قیمت دوج کوین در حدی بوده است که باعث رسانه‌ای شدن نام این رمزارز شده است و در حال حاضر بسیاری از افراد درباره‌ی آن اطلاع دارند، درحالی‌که ممکن است حتی نام اتریوم نیز به گوششان نخورده باشد.

پس از اعلام سرمایه‌گذاری بوترین روی دوج کوین، برخی از توسعه‌دهندگان دوج کوین مقادیری از این رمزارز را برای بوترین هدیه فرستادند تا نشان دهند آن‌ها نیز از او حمایت می‌کنند. حتی برخی، نیمی از سرمایه‌ی دوج کوین خود را برای او ارسال کرده‌اند. اما گویا بوترین چندان از این کار خوشش نیامده و بسیاری از رمزارزهای دریافتی را اهدا کرده است. او به کمک اتریوم توانسته است سرمایه‌ی هنگفتی جمع کند و چنین حمایت‌هایی از او جنبه‌ی نمادین دارد.

در ماه‌های گذشته، دوج کوین محبوبیت بسیاری کسب کرده و نام آن در شبکه‌های اجتماعی مختلف بسیار شنیده می‌شود. همین محبوبیت باعث شد تا قیمت دوج کوین رشد چشمگیری را تجربه کند. رمزارزی که زمانی بیشتر به عنوان شوخی مطرح بود، باعث میلیونر شدن بسیاری از دارندگان خود شد.


خرید و فروش ارز دیجیتال چیست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *